T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE - Gazi Anadolu Lisesi

Haberler

May

24 Mayıs Perşembe günü AKSM´de 15 Temmuz Kahramanlık Şiirleri Ödül Töreni düzenlenmiştir.

May

Aysel SAYIN ve Meral ALKAYA öğretmenlerimizin rehberliğinde Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Ortaya Karışık isimli tiyatro oyunu beğeniyle izlenmiştir. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Töreni okulumuzda kutlanmıştır.

May

Okulumuz Harezmi Eğitim Modeli için pilot okul seçilip 20 haftalık eğitimlerden sonra Harezmi Eğitim Modeli şenliğine katılmıştır. Hazırlamış olduğumuz sınıfı İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ ziyaret etmiş ve 10-C sınıfından Muhammet Emin YENİCE isimli öğrencimizle neler yapıldığı konusunda sohbet etmiştir.

May

May

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün okulumuzda düzenlemiş olduğu etkinliğe tüm öğrencilerimiz katılmıştır.

May

04 Mayıs 2018 günü saat 11.00´da AKSM´de ingilizce tiyatro düzenlenmiştir.

May

İÜKK & GAL: Birinci Kimya Festivali

İstanbul Üniversitesi Kimya Kulübü ile ortak olarak düzenlediğimiz Birinci Kimya Festivali’ni Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Sultan Reşat Ortaokulu öğrencilerinin de katılımıyla 07.05.2018 tarihinde gerçekleştirdik.

Ortaokul ve ilkokul seviyeleri için de hazırladığımız toplamda 18 farklı deneyi gün boyunca öğrencilerle birlikte oluşturduk ve anlattık. Bunun yanında Prof. Dr. Mehmet Rauf Birsehan MAHRAMANLIOĞLU ve Kimya Kulübü öğrencileri tarafından farklı sınıf seviyelerine üç ayrı seminer verildi.

Gayemiz kimyanın öğrenciler tarafından sadece bir ders olarak görülmesinin ilerisine gitmek ve onlara gerçek anlamda kimyayı sevdirmek.

Gazi Anadolu Lisesi Kimya Zümresi

May

Okulumuzda ingilizce öğretmenlerimiz tarafından ingilizce ekoloji çalışmaları yapılmıştır.

May

MEB din öğretimi genel müdürlüğümüz tarafından ilçemizde liseler arasında yapılan Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma yarışmasında Ali Furkan Bal üçüncü olmuştur.

Öğretmen ve öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

İl çapında düzenlenen karayolu trafik haftasında daha düzenli ve güvenli bir trafik için neler yapılabilir konulu kompozisyon yarışmasında okulmuz 11-E sınıfı öğrencilerinden Pınar Kuteri il üçüncüsü olmuştur.

Öğretmen ve öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

Okulmuz öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz AKSM´de şiir dinletisi düzenlemiştir.

May

Bu yıl 5. si, düzenlenen Kariyer Günü etkinliğimizde okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz üniversitelerini tanıtıp okudukları ya da mezun oldukları bölümleri anlatıp okulumuz öğrencileriyle projelerini, hedeflerini ve başarı sırlarını paylaşmışlardır.

May

2017-2018 Okul sporları göre engelliler yüzme yarışlarında okulumuz öğrencisi Hayrünnisa Malkoç 200 m. karışık, 100 m. serbest, 50 m. serbest, 50 m. kelebekte Türkiye 1.si olmuştur.

Öğretmen ve öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

Okulumuz bünyesinde İstanbul Üniversitesi Kimya Kulübü ve okulumuz Kimya Zümresinin düzenlemiş olduğu 1. KİMYA FESTİVALİ çevre orta okullar ve ilkokulların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.